Niedziela VII po Pięćdziesiątnicy w hajnowskim soborze św. Trójcy

W niedzielę VII po Pięćdziesiątnicy głównej boskiej Liturgii w hajnowskim soborze świętej Trójcy przewodniczył Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski w asyście katedralnego duchowieństwa. Podniosłego i modlitewnego charakteru nabożeństwu nadał śpiew katedralnego chóru pod dyrekcją Kamila Wasiluka. Kazanie na temat przeczytanego fragmentu Ewangelii wygłosił wikariusz katedry, ks. prot. Adam Dzienisiuk, mówiąc między innymi: W dzisiejszych czasach wydaje nam się, że wszystko dostrzegamy i czujemy w otaczającym nas świecie, jednak nie przyjmujemy tego co przygotowuje dla nas Chrystus i nie rozumiemy tego czego uczy nas Cerkiew. Jeżeli będziemy skruszać nasze serca i przyjmować łaskę Ducha Świętego, będzie Ona wówczas emanować na otaczający nas świat i wówczas będziemy realnie myśleć i wierzyć w to, że Chrystus jest Synem Bożym, Mesjaszem, który przychodzi do nas w trakcie każdej sprawowanej Boskiej Liturgii Tradycyjnie w trakcie nabożeństwa hajnowska katedra zgromadziła liczne grono wiernych, z których duża część przystąpiła do sakramentu Eucharystii. Na zakończenie nabożeństwa biskup Paweł pozdrowił wiernych udzielając arcypasterskiego błogosławieństwa.

Autor: Iwo Cyunczyk

Zdjęcia: Ks. Nikita Kazakiewicz