Kiermasz wielkanocny w Parafii p/w Zaśnięcia NMP w Dubinach

Święto Wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy – Niedziela Palmowa, kolejny raz będzie pamiętnym dniem w historii parafii Zaśnięcia NMP w Dubinach. Po św. Liturgii, odbył się ,,II Kiermasz wielkanocny”. Na świątecznym kiermaszu można było nabyć: rękodzieło artystyczne, pamiątki, postne wypieki, ikony prawosławne, książki, czotki, kartki wielkanocne oraz wiele innych. Wierni chętnie kupowali kiermaszowe artykuły. Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z postnymi wypiekami oraz gorącymi napojami. Całe wydarzenie przyniosło dużo radości parafianom, dzieciom i rodzicom. Środki pieniężne uzbierane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na prace renowacyjne i konserwatorskie XIX świątyni parafialnej. Po kiermaszu paschalnym w sali parafialnej odbyło się przedstawienie kukiełkowe pt.: „Wielki Post – w sposób łatwy o niełatwych sprawach” w ramach realizacji zadania publicznego Kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego – warsztaty teatralne „Kukiełkowa szkoła – Labirynt wzorów wartości i emocji w teatralnym świetle”. Młodzi aktorzy z II Liceum Ogólnokształcącego: Magdalena Łęczycka, Gabriela Ackiewicz, Wiktoria Gawryluk, Anna Dziubonos pod bacznym okiem koordynatora p. Patrycji Siemiackiej wspaniale wczuli się w rolę postaci -zwierzątek, aby łatwiej im było dotrzeć do młodego widza z przekazem w takiej formule i aby każdy z widzów mógł jeszcze raz przeżyć niedziele Wielkiego Postu jako te, które przygotowują nas do Święta Świąt, Paschy Chrystusowej.

Autor i zdjęcia: Natalia Busłowska