Biskup Hajnowski przebywał z wizytą w Bułgarii

Z Błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Sawy, Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł  wraz z ks. prot Andrzejem Bołbotem na zaproszenie Metropolity Starej Zagory Cypriana, przebywał z wizytą w Bułgarii.

W sobotę 2 marca delegacja odwiedziła miejscowość Baczkowo i  męski monaster Zaśnięcia Matki Bożej. Monaster ten został założony przez gruzina Grigola Bakuriani w 1083 roku. W monasterze tym została odprawiona panichida za zmarłych. W niedzielę Metropolita Cyprian i Biskup Paweł celebrowali Boską Liturgię w monasterskiej cerkwi Narodzenia Chrystusa w mieście Szipka z okazji święta narodowego wyzwolenia narodu bułgarskiego spod jarzma tureckiego. Po Boskiej Liturgii w dolnej świątyni, w której znajdują się krypty została odprawiona panichida. W kryptach tych pochowani są żołnierze, w tym też z Polski, którzy walczyli o wyzwolenie narodu bułgarskiego. Na zakończenie metropolita Cyprian podziękował Biskupowi Pawłowi oraz wszystkim zebranym za wzięcie  udziału w uroczystościach.

ks. Andrzej Bołbot