Wielkanocna Zbiórka Żywności

W dniach 05-06.04.2019r. odbyła się XX Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki – Białystok i parafię prawosławną w Dubinach. Jak zawsze, nie brakowało osób, które z chęcią zaangażowały się do pomocy przy organizacji. Do tej akcji przyłączyła się również młodzież z parafii p.w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach i uczniowie z Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce.

Opiekunem tej grupy młodzieży był  ks. Andrzej Busłowski. Pierwsze koszyki zostały ustawione już w piątek po południu w hajnowskim sklepie Kaufland, a hojni hajnowianie wrzucali do nich najpotrzebniejsze produkty żywnościowe o długim terminie ważności. Każdy koszyk był specjalnie oznakowany, a wolontariusze musieli posiadać identyfikatory.    W koszykach znalazły się m. in. olej, kasza, mąka, ryż, makaron, konserwy, W związku ze zbliżającymi się świętami w koszykach nie zabrakło też  słodyczy dla dzieci. Łącznie zebraliśmy ponad 400 kg żywności.

Żywność otrzymają wytypowane przez pedagogów szkolnych rodziny potrzebujące z hajnowskich szkół:  Zespołu Szkół Ogólnokształcących,  Zespołu Szkół Zawodowych, i Zespołu Szkół z DNJB w Hajnówce.

Parafia Prawosławna w Dubinach