Święto Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy w hajnowskim soborze

W święto Niedzieli Palmowej Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł przewodniczył nabożeństwom sprawowanym w Soborze Św. Trójcy. W przeddzień święta Jego Ekscelencja odprawił Całonocne Czuwanie, podczas którego zostały poświęcone wierzby. W dniu święta zostały odprawione dwie Boskie Liturgie. Pierwszą o godzinie 8.00 celebrowali księża Krzysztof Kuderski oraz Paweł Korszak. Główną Liturgię celebrował Biskup Paweł wraz z duchowieństwem Soboru Św. Trójcy. Podczas Małego Wejścia Jego Ekscelencja nagrodził palicą wikariusza parafii ks. prot. Marka Jurczuka. Po odczytaniu Ewangelii kazanie wygłosił ks. Marek Jurczuk. Na zakończenie nabożeństwa Władyka Paweł poświęcił wierzby. Podczas świątecznych liturgii wiele osób przystąpiło do Sakramentu Eucharystii.

Autor: ks. Paweł Sterlingow

Zdjęcia: ks. Paweł Sterlingow, Aleksandra Jakimiuk