Boże Narodzenie w parafii św. Jana Chrzciciela w Hajnówce

Uroczystości święta Narodzenia Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa parafia pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce zaczęła o godzinie 22.00 całonocnym czuwaniem, po którym nastąpiła św. Liturgia. Nabożeństwom przewodniczył proboszcz parafii ks. Jan Romańczuk w asyście kleru parafii. Licznie przybyli wierni przystąpili do sakramentów spowiedzi i Eucharystii.  W słowie do wiernych proboszcz podkreślał potrzebę kultywowania tradycji oraz ich aktualność we współczesnym zsekularyzowanym świecie. Po zakończeniu św. Liturgii wierni wspólnie z klerem radośnie odśpiewali kolędy. Pierwszego dnia święta o godz. 13.00 sprawowana była wielka wieczerza. Drugi dzień świąt był dniem szczególnie uroczystym, gdyż nabożeństwu przewodniczył Jego  Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. Św. Liturgia rozpoczęła się o godzinie 9.00. Kazanie podczas nabożeństwa wygłosił ks. Ignacy Szwec, który zwrócił szczególną uwagę na rolę Bożej  Miłości w dziele zbawienia człowieka. Jego Ekscelencja Biskup Paweł kończąc św. Liturgię zwrócił się ze świątecznymi życzeniami do wszystkich obecnych na uroczystościach. Hierarcha podkreślał by okres świąteczny nie miał tylko wymiaru materialnego, ziemskiego ale zachęcał do narodzenia duchowego, do przebudzenia wiary i miłości, do przyjęcia nowo narodzonego Boga w serca. Zgodnie z tradycją po uroczystościach miało miejsce wspólne kolędowanie.

Autor i zdjęcia: ks. Ignacy Szwec