Wypoczynek bractwowiczów z parafii pw. św. Dymitra w Hajnówce

W dniu 28 stycznia bieżącego roku, dzięki wsparciu otrzymanemu z Urzędu Miasta w Hajnówce w ramach projektu Organizacja czasu wolnego podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży – Akcja Zima 2020 – „Aktywne ferie”, Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy Parafii p/w św. Dymitra w Hajnówce zorganizowało jednodniowy wyjazd do Białegostoku. Opiekę nad trzydziestoosobową grupą młodzieży sprawowali ks. Jan Wołkowycki i Pani Maria Ackiewicz. Pierwszym punktem była wspólna modlitwa w cerkwi p/w św. Mikołaja, gdzie został odprawiony molebien przy relikwiach św. Męcz. Młodzieńca Gabriela w intencji młodzieży. Następnym punktem wyjazdu była zabawa w ,,Strefie Wysokich Lotów”, gdzie uczestnicy wycieczki oddali się zabawie oraz licznym konkursom. Po wyczerpującym popisie swych umiejętności wszyscy uczestnicy z ogromnym entuzjazmem udali się na ciepły posiłek przed kolejną atrakcją. Po nabraniu sił, młodzież udała się na kręgle oraz bilard, gdzie wszystkim udzielił się dreszczyk zdrowej rywalizacji. W drodze powrotnej do rodzinnego miasta młodzież wspominała dzień pełen wrażeń oraz oddała się wspólnemu śpiewaniu.

Autor: Paulina Dmitruk

Zdjęcia: Natalia Sienkiewicz, Ks. Jan Wołkowycki