Spotkanie Bożonarodzeniowe w parafii św. Trójcy w Hajnówce

Choć świąteczny czas zdążył już przeminąć, radość Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Chrztu Pańskiego wciąż pozostaje żywa w naszych sercach. Chęć dzielenia się tą radością zebrała w dniu 02-02-2020 r. najmłodszych  mieszkańców Hajnówki, ich rodziców i opiekunów na Spotkaniu Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez hajnowskie koło Bractwa św. św. Cyryla i Metodego oraz Parafię Prawosławną pw. św. Trójcy w Hajnówce. W świątecznym spotkaniu wzięło udział około 600 osób. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy podczas św. Liturgii i dziękczynnego molebna, celebrowanych w soborze św. Trójcy. Większość z uczestniczących w Liturgii dzieci przystąpiło do świętego sakramentu Eucharystii. Po zakończeniu św. Liturgii, ze słowami pozdrowień oraz pouczeniem dotyczącym odpowiedniego zachowania w świątyni, zwrócił się do zebranych ks. proboszcz Michał Niegierewicz. Kolejne punkty programu były realizowane w Hajnowskim Domu Kultury. Poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd, konkursy i zabawa, którą poprowadziła przewodnicząca hajnowskiego koła Bractwa św. św. Cyryla i Metodego Lucyna Ruszuk, wypełniły niedzielne popołudnie. Zebrani mieli też możliwość podziwiać tradycyjne przedstawienie „z kozą” przygotowane przez zespół „Kolebka” z Przedszkola nr 1 w Hajnówce. Każde uczestniczące w „choince” dziecko zostało obdarowane prezentem. Spotkanie Bożonarodzeniowe nie mogłoby się odbyć bez pomocy sponsorów, którym organizatorzy złożyli najserdeczniejsze podziękowania.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk Zdjęcia: Joanna Kiryluk, Mateusz Maksymiuk