Kolejna „Srietienskaja Subota” w parafii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach

W sobotę 15 lutego, w dniu święta Spotkania Pańskiego, po Liturgii Świętej został odsłużony molebień w intencji młodzieży i dzieci. Okazją ku temu był Światowy Dzień Młodzieży Prawosławnej. Ustanowienie święta młodzieży w tym dniu oznacza bowiem jej symboliczne wejście do wspólnoty prawosławnej i rozpoczęcie działalności na chwałę Boga i Cerkwi. Po niedzielnej Liturgii Świętej nasi najmłodsi parafianie kontynuowali obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej przy ognisku.  Były kiełbaski, bigos, słodycze i mnóstwo zabawy. Dzieci szukały ukrytych w tujach, paprociach i wśród zarośli niespodzianek, własnoręcznie ozdabiały szablony liter by później wspólnie poznać i złożyć słowo które poprzez kolejne spotkania je gromadzi – Sretienije i obejrzały film „Syn marnotrawny”. Czas ten wyśmienicie wykorzystany był przy kawie i słodkościach na wspólne luźne rozmowy, wspomnienia rodziców i dziadków – „jak to koliś było ” o tym jak oni tak jak teraz ich dzieci spotykali się w salce parafialnej. Pragniemy podziękować wszystkim tym którzy nas wsparli w przygotowaniu tego Spotkania, tym którzy kunsztownie przygotowali ognisko, rodzicom za pyszne domowe słodkości firmie WIERAL„, Catering za wyśmienity bigos.

Autor: ks. Andrzej Busłowski

Zdjęcia:  Grzegorz Oniszczuk