Biskup Hajnowski Paweł uczestniczył w uroczystym otwarciu drogi nr 1649B w Białowieży

06 października br. odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 1649B ul. Pałacowa w Białowieży. W tym ważnym dla samorządu Powiatu Hajnowskiego wydarzeniu udział wzięli: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, duchowni obu białowieskich kościołów i Biskup Hajnowski Paweł, samorządowcy z regionu: Przewodniczący Rady Powiatu Hajnowskiego Eugeniusz Saczko; radni powiatowi – Lech Jan Michalak, Bogusław Szczepan Łabędzki, Krzysztof Petruk, Piotr Filimoniuk i Mateusz Damian Gutowski; członkowie Zarządu: Roman Ostpaczuk, Jarosław Gerasimiuk i Olga Rygorowicz; pełniący funkcję Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, radny wojewódzki Mikołaj Janowski a także pracownicy Starostwa Powiatowego oraz przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw, zaangażowanych w realizację inwestycji z Prezesem Przedsiębiorstwa MAXBUD Janem Miniuk na czele. Rozbudowa drogi powiatowej ul. Pałacowej w Białowieży, tak długo wyczekiwana, zakończyła się sukcesem. To ważny odcinek drogi dla rozwoju powiatu hajnowskiego. Słowa podziękowania kieruję w stronę Wojewody Podlaskiego Pana Bohdana Józefa Paszkowskiego – z rządowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych” otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 50% wartości inwestycji  – podkreśla Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko. Fundusz Dróg Samorządowych umożliwia realizację wielu inwestycji, pozwala spełniać lokalne marzenia. Bo o tym, że droga w Białowieży była inwestycją pilną nikogo nie trzeba przekonywać – mówił podczas uroczystości Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko. Finalnie rozbudowa ul. Pałacowej w Białowieży przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz poprawi komfort poruszania się. Ta inwestycja nie udałaby się gdyby nie szeroka współpraca. Dziękuję wójtowi Gminy Białowieża Panu Albertowi Litwinowicz – finansowe wsparcie gminy Białowieża jest bezcenne. Dziękuję pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych z Dyrektorem Mikołajem Janowskim na czele za tytaniczną pracę na rzecz bezpieczeństwa i poprawy jakości powiatowych dróg. Dziękuję Panu Henrykowi Łukaszewiczowi za popieranie naszych starań w posykiwaniu środków na inwestycje w regionie. Za przychylność dziękuję radnym Powiatu Hajnowskiego oraz radnym gminy Białowieża. Z kolei wykonawcy – firmie MAXBUD z Bielska Podlaskiego za sprawną realizację robót budowalnych. Myślę, że życzeniem nas wszystkich jest, żebyśmy mogli być świadkami podobnych uroczystości w kolejnych latach – puentuje Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko. Uroczystość zwieńczyło symboliczne poświęcenie drogi wraz z odczytaniem modlitw za pomyślność nią podróżujących przez Biskupa Hajnowskiego Pawła, ks. Sergiusza Korcha – proboszcza białowieskiej parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja w Białowieży oraz ks. Bogdana Popławskiego, proboszcza Parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Białowieży.

Autor: Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia: za http://powiat.hajnowka.pl