Uroczystości pogrzebowe ś. p. ks. Eugeniusza Podgajeckiego

dav

W dniach 05 – 06 listopada 2020 r. miały miejsce uroczystości pogrzebowe rezydenta parafii prawosławnej p/w św. Trójcy w Hajnówce ks. prot. Eugeniusza Podgajeckiego. W czwartkowy wieczór duchowieństwo dekanatu hajnowskiego, rodzina zmarłego oraz zebrani wierni zjednoczyli się w modlitwie podczas celebrowanej Panichidy. W dniu pogrzebu św. Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. Po jej zakończeniu, przed rozpoczęciem Obrzędu Pogrzebu Kapłana, biskup Paweł skierował do zebranych słowa, w których przypomniał drogę duszpasterskiej służby ks. Eugeniusza. Jego Ekscelencja powiedział m.in. Świętej pamięci ojciec Eugeniusz w każdym miejscu, gdzie z woli Bożej wypełniał swą kapłańską służbę, dał się poznać jako gorliwy kapłan oddany Bogu i ludziom. Sumienny, skromny i sprawiedliwy. Dzisiejsza święta Liturgia była ostatnią, podczas której fizycznie był razem z nami. Nie rozpaczamy jednak, ponieważ wierzymy, że zgodnie ze słowami Zbawiciela sprawiedliwy ma życie wieczne i przed sądem nie stanie, ale ze śmierci przejdzie do życia. Biskup Paweł podziękował za wspólną modlitwę i złożył rodzinie zmarłego kondolencje. Po zakończeniu nabożeństwa ciało ś. p. ks. prot. Eugeniusza Podgajeckiego spoczęło na cmentarzu prawosławnym w Dubinach.

Autor i zdjęcia: ks. Mariusz Jurczuk