Nabożeństwa Niedzieli o Sądzie Ostatecznym w Hajnówce

W dniach 26 i 27 lutego 2022 r. Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski, przewodniczył całonocnemu czuwaniu oraz św. Liturgii w hajnowskim soborze św. Trójcy. Podczas niedzielnego nabożeństwa wzniesiono usilne modlitwy o pokój na Ukrainie i we współczesnym świecie. Tego dnia miało również miejsce usankcjonowanie zmian dokonanych wśród duchowieństwa dekanatu hajnowskiego: Ks. mitrata Jerzego Ackiewicza pożegnano z funkcji proboszcza parafii św. Dymitra w Hajnówce, ks. prot. Marka Jurczuka pożegnano z funkcji wikariusza soboru św. Trójcy w Hajnówce oraz powitano na stanowisku proboszcza parafii św. Dymitra w Hajnówce, ks. prot. Jana Gacutę pożegnano z funkcji wikariusza parafii św. Dymitra w Hajnówce oraz powitano na stanowisku wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Hajnówce, ks. prot. Aleksandra Kulika pożegnano z funkcji wikariusza parafii św. Dymitra w Hajnówce, ks. Ignacego Szweca pożegnano z funkcji wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Hajnówce oraz powitano na stanowisku wikariusza parafii św. Dymitra w Hajnówce.

Autor: ks. Paweł Korszak

Zdjęcia: Piotr Panfiluk