Wielki Kanon Pokutny św. Andrzeja z Krety w parafii św. Dymitra w Hajnówce

W czwartek 10-03-2022 r., w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu do parafii p/w św. wielkiego męczennika Dymitra w Hajnówce przybył Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. W trakcie nabożeństwa wielkiego powieczerza biskup Paweł odczytał ostatnią, czwartą część Kanonu Pokutnego św. Andrzeja z Krety. Na zakończenie Jego Ekscelencja zwrócił się do wiernych ze słowami kazania, w którym nawiązał do sensu i znaczenia postu, mówiąc m.in. Post to czas ofiarowany nam przez miłosiernego Boga po to, abyśmy przynosili owoce swych duchowych trudów, owoce życia człowieka podążającego za Chrystusem. Jednym z najważniejszych z nich  jest pokuta, której towarzyszą prawdziwa skrucha, głęboka wiara i szczera chęć podjęcia walki ze swoimi niedoskonałościami, pokusami, grzechem. Tylko taka pokuta jest źródłem zwycięstwa … Bracia i siostry starajmy się przeżywać dni Wielkiego Postu tak aby rzeczywiście zbliżać się do Boga, dzięki świętym sakramentom pokuty i Eucharystii realnie się z Nim jednoczyć. Zmieniajmy nasze życie, nasze postępowanie na lepsze. Jego Ekscelencja, Najprzewielbniejszy Paweł, Biskup Hajnowski podziękował zebranym za wspólną modlitwę i udzielił wiernym arcypasterskiego błogosławieństwa.

Autor i zdjęcia: ks. Mariusz Jurczuk