Warsztaty „Tworzenie kwiatów z bibuły” w Hajnówce

W dniu 26-03-2022 r. odbyły się pierwsze warsztaty realizowane w ramach projektu „Duchowe i materialne tradycje mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących na terenie miasta Hajnówka”. Uczestnicy zebrali się w sali parafialnej soboru św. Trójcy w Hajnówce, gdzie pod troskliwym okiem instruktorki rękodzieła ludowego Ewy Żukowickiej, współpracującej z Fundacją FUTURUM, wykonali tradycyjne, wiosenne ozdoby z bibuły. Wśród osób biorących udział w artystycznym spotkaniu znaleźli się młodzi ludzie z ogarniętej wojną Ukrainy. Projekt realizowany jest z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Pawła, Biskupa Hajnowskiego, przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Hajnówka. Projekt „Duchowe i materialne tradycje mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących na terenie miasta Hajnówka” będzie realizowany do końca bieżącego roku. Wśród zaplanowanych inicjatyw znajdują się: wykonanie tradycyjnej pisanki, warsztaty haftu inspirowanego tradycyjnym ręcznikiem obrzędowym, krawiectwo na ludowo, warsztaty pisania ikon, wykonanie tradycyjnych ozdób świątecznych. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 695 625 352.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Anna Tokajuk