Półkolonie w parafii św. Dymitra w Hajnówce

W dniach 27 czerwca – 01 lipca 2022 r., działając w ramach projektu „RAZOM możemy więcej – wsparcie działań na rzecz ukraińskiej diaspory w Polsce”, Fundacja FUTURUM i Stowarzyszenie Metamorphosis we współpracy z parafią św. Dymitra w Hajnówce zorganizowały wakacyjne półkolonie. Wzięły w nich udział ukraińskie dzieci, najmłodsi uchodźcy, których tymczasowym domem jest miasto Hajnówka. Pięć wspólnie spędzonych dni zostało wypełnionych wieloma atrakcjami. Uczestnicy odwiedzili Ławrę Supraską, Muzeum Ikon w Supraślu, Park Linowy w Doktorcach, Park Wodny w Hajnówce, Wioskę Indiańską w Supraślu. Wspólne posiłki, warsztaty plastyczne, gry i zabawy, a przede wszystkim modlitwa, która inaugurowała i kończyła każde spotkanie, zintegrowały grupę. Aktywnie spędzony czas dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, nowych umiejętności i wiedzy. Projekt jest realizowany z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Finansowego wsparcia udziela Fundacja Solidarności Międzynarodowej w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Aleksandra Jurczuk, autor