Biskup hajnowski Paweł przewodniczył uroczystemu poświęceniu świetlicy w Morzu

W dniu 09-11-2022 miało miejsce uroczyste poświęcenie świetlicy wiejskiej w Morzu, po zakończeniu jej kompleksowego remontu. W środowe popołudnie do Morza przybyli między innymi: Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski, ks. Mikołaj Markiewicz, ks. Michał Markiewicz, ks. Prałat Zbigniew Niemyjski, Senator RP Jacek Bogucki, Mikołaj Janowski – radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Andrzej Skiepko Starosta Powiatu Hajnowskiego, Jacek Chańko – przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego, Przewodnicząca Rady Gminy Czyże Krystyna Gawryluk wraz radnymi Gminy Czyże, Henryk Łukaszewicz – przewodniczący PIS w powiecie hajnowskim, przedstawiciele wykonawców inwestycji oraz nadzoru inwestorskiego z ramienia Gminy Czyże, pracownicy Urzędu Gminy oraz zebrani mieszkańcy Morza. Sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Andruszkiewicza reprezentował pan Marcin Zabłudowski, Marszałka Województwa Podlaskiego reprezentowała pani Iwona Kolosa. Po uroczystym rozpoczęciu oraz przywitaniu gości głos zabrał gospodarz Gminy Czyże – Wójt Jerzy Wasiluk. Pan Wójt opowiedział o kluczowych inwestycjach, które miały miejsce w gminie w tym roku. Remont z rozbudową świetlicy w Morzu, stacja uzdatniania wody czy wymiana oświetlenia na energooszczędne to tylko kilka z nich. Ze szczególnymi słowami podziękowania Wójt Gminy Czyże zwrócił się do Senatora RP Jacka Boguckiego, którego nieoceniona pomoc przyczyniła się do realizacji inwestycji. Osoby szczególnie zaangażowane przy realizacji przedsięwzięć zostały nagrodzone pamiątkowymi grawertonami. Kolejnym punktem spotkania były wystąpienia zaproszonych gości, po zakończeniu których nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie świetlica została poświęcona. Modlitewnej części uroczystości przewodniczył Jego Ekscelencja biskup hajnowski Paweł.

Za: www.ugczyze.pl