Koncert chóru „Stratos”

03-02-2023 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Pawła, Biskupa Hajnowskiego w Parafii prawosławnej św. Dymitra w Hajnówce miało miejsce doniosłe wydarzenie – koncert Reprezentacyjnego Chóru Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego „Stratos”. Członkami chóru są oficerowie, żołnierze, studenci warszawskich wyższych uczelni, w tym wojskowych oraz osoby pasjonujące się wykonywaniem muzyki cerkiewnej. W koncertowym repertuarze znalazły się utwory liturgiczne, paraliturgiczne oraz kolędy. Chór „Stratos” wystąpił pod dyrygenturą kierownika i dyrygenta zespołu kapelana Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego ks. ppłk Łukasza Goduna – Dziekana Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, proboszcza Katedralnej Parafii Wojskowej pw. św. Jerzego Zwycięzcy w Warszawie. Występ dostarczył licznie zgromadzonym słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń duchowych i artystycznych.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: ks. Paweł Korszak