„Dzień rodziny” w Parafii św. Dymitra w Hajnówce

Niedziela 11 czerwca 2023 r. rozpoczęła się od wspólnej modlitwy podczas św. Liturgii. Po jej zakończeniu parafianie nie rozeszli się do swoich domów, ale zebrali się na placu cerkiewnym, aby podzielić się radością niedzielnego dnia, zintegrować się i odpocząć. Okazją do tego był zorganizowany przez parafialne Bractwo Młodzieży Prawosławnej „Dzień rodziny”. Na tę okazję przygotowano poczęstunek oraz liczne zabawy i konkursy. Wydarzenie uświetniło swoim występem Studio Piosenki Estradowej HDK pod kierownictwem Marty Gredel Iwaniuk. Intencją organizatorów i pomysłodawców było zintegrowanie ludzi, których jednoczy Cerkiew. Życie parafialne może i powinno funkcjonować na wielu płaszczyznach. W zgodnej opinii uczestników udało się ten cel osiągnąć.

Autor: Jurek Marczuk

Zdjęcia: Monika Szwec, Joanna Kirluk