Pielgrzymi ze Starego Kornina na uroczystościach w Kostomłotach

W dniu 1 sierpnia 2023 r. odbyła się autokarowa pielgrzymka z Parafii prawosławnej św. Arch. Michała w Starym Korninie do Monasteru św. Serafima z Sarowa w Kostomłotach. Opiekę duszpasterską w czasie wyjazdu sprawował ks. Michał Markiewicz. W godzinach porannych pątnicy dotarli do Kostomłotów. O godz. 8.30 sprawowany był akatyst z molebnem ku czci świętego. Następnie była sprawowana boska Liturgia, w trakcie której pątnicy zjednoczyli się z Chrystusem w sakramencie Eucharystii. Po św. Liturgii nastąpiła wspólna agapa przygotowana przez ks. archimandrytę Ambrożego (Goduna). Po nabożeństwach nastąpił moment podziękowania ks. Ambrożemu za ogromną gościnność. Pielgrzymi napełnieni duchową atmosferą świętego miejsca powrócili do swych domów wdzięczni za możliwość uczestniczenia w modlitwie w tym świętym miejscu.

Autor i zdjęcia: ks. Michał Markiewicz