Biblijny Konkurs Plastyczny „Moja ilustracja do niedzielnej Ewangelii”

Organizator

Organizatorem konkursu jest Parafia prawosławna pw. Zaśnięcia Bogurodzicy w Dubinach

Adresaci Konkursu

Konkurs jest skierowany do:

Uczniów przedszkola i klas wszystkich typów szkół  mieszkających terenie parafii bądź uczestniczących w nabożeństwach w parafii

Na czym polega konkurs

Konkurs polega na zilustrowaniu fragmentu niedzielnej Ewangelii (czytanej podczas św. Liturgii w terminie od IV- do 6 VI (Święta Wniebowstąpienia Pańskiego) w formie pracy plastycznej.

• Z wszystkich oddanych prac zostaną wybrane, nagrodzone i wyeksponowane prace w poszczególnych kategoriach na specjalnej wystawie.

Kategorie:

• Przedszkole
  • Szkoła Podstawowa: kl. I –III; kl. IV-VI; kl. VII, VIII i III kl. gimnazjum
  • Szkoła ponadgimnazjalna
  • Szkoła specjalna

Cel Konkursu

• Rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych i zachęcenie uczestników do prezentowania własnych umiejętności.
  • Przybliżanie uczniom treści biblijnych i aktywizowanie do kontaktu z Biblią.

Przebieg Konkursu

INFORMACJA O KONKURSIE

30 marca – do 6 kwietnia – rozdanie uczniom folderów z informacją o konkursie.

Do zilustrowania został przygotowany fragment Ewangelii. Są to fragmenty Ewangelii, które będą odczytywane podczas niedzielnych św. Liturgii w czasie od IV do 6 VI (Święta Wniebowstąpienia Pańskiego)2019.  Każdy fragment Ewangelii został opatrzony numerem. Wykaz fragmentów Ewangelii i numerów oraz pełna treść niedzielnych Ewangelii zawiera poniższa tabela. Należy zapoznać się z treścią Ewangelii wg numeru zamieszonego na folderze przy krótkim fragmencie.

Wykonanie Prac

Do 21 kwietnia 2019r  – wykonanie prac plastycznych

Praca plastyczna powinna być wykonana na kartce z bloku technicznego w formacie A4  lub A3 w poziomie.

Technika – rysunek wykonany kredkami, farbami lub np. wyklejanka z małych cząstek papieru kolorowego itp.

Prace uczniowie wykonują samodzielnie. Dorośli mogą pomóc przy ustaleniu treści i koncepcji pracy.

Praca powinna być wykonana bardzo starannie.

Pracę należy podpisać na odwrocie: imię i nazwisko, wiek, klasa,  szkoła, telefon kontaktowy oraz numer ilustrowanej Ewangelii.

Oddawanie Prac Konkursowych

Do 21 kwietnia – oddanie prac plastycznych w cerkwi w swieszcznom jaszczikie lub ul. Szkolna 2 Dubiny.

Rozstrzygnięcie Konkursu

5 maja – ogłoszenie wyników. Informacje zostaną umieszczone na stronie internetowej parafialnej oraz na stronie ekatechezaorth.pl. Wówczas zostanie też podany termin wręczenia nagród oraz otwarcia wystawy pokonkursowej.

Upominek otrzyma każdy, kto weźmie udział w konkursie.

Autorzy najlepszych prac, spełniających wymogi konkursowe opisane powyżej, otrzymają nagrody.

Nagrodą będzie też umieszczenie tych prac jako ilustracji w drukowanych materiałach dla dzieci. Wówczas organizator zwróci się do rodziców o pisemną zgodę.

Wszystkie wyróznione prace będą eksponowane na wystawach.