Zakończenie roku szkolnego w Prawosławnym Studium Psalmistów

04 – 06 – 2021 r. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego w Prawosławnym Studium Psalmistów w Hajnówce. Spotkanie rozpoczęto od trzykrotnego odśpiewania troparionu Zmartwychwstania Pańskiego. Po zakończonej modlitwie do zebranych zwrócił się ks. mitrat Michał Niegierewicz, dyrektor szkoły, który podkreślił rangę wydarzenia i wyraził zadowolenie z faktu, iż szkoła prężnie się rozwija, ciesząc się zainteresowaniem wśród pragnących zgłębić tajniki śpiewu cerkiewnego, tak aby w późniejszym czasie stać się dyrygentami i psalmistami w parafiach PAKP. Następnie przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy i umiejętności studentów. Ks. Michał Niegierewicz wyraził zadowolenie z poziomu przeprowadzonego egzaminu. Podziękował wszystkim obecnym, życząc udanego odpoczynku w trakcie wakacji.

Autor i zdjęcia: Iwo Cyunczyk