Biskup hajnowski Paweł uczestniczył w uroczystościach w Przedszkolu nr 3 w Hajnówce

„Wszystko zaczyna się od przedszkola…” Tymi słowami Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska rozpoczęła uroczystość otwarcia nowego skrzydła Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Wydarzenie miało miejsce w dniu 15 września 2021 roku. Galę zainaugurował hymn przedszkola, dumnie odśpiewany przez przedszkolaków. Następnie Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych w nowej auli gości. Uroczystości zaszczycili swą obecnością hierarchowie obu kościołów: Jego Ekscelencja Biskup Piotr Sawczuk Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej oraz Jego Ekscelencja Biskup hajnowski Paweł. Niezwykle doniosłym momentem wydarzenia było przecięcie wstęgi i wyświęcenie nowej części przedszkola z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i księży biskupów. Arcypasterze w ciepłych słowach, zwrócili się do całej społeczności przedszkolnej. Hierarchowie obu kościołów przekazali krzyże i ikony do nowych pomieszczeń przedszkolnych.

Za: www.przedszkole3.hajnowka.pl