Zimowe aktywności dzieci i młodzieży

W czasie ferii, 28 i 29 stycznia 2019 r. dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Hajnówce w ramach projektu: „Organizacja czasu wolnego podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży – Akcja Zima 2019”, Bractwo Młodzieży Prawosławnej parafii św. Dymitra w Hajnówce zorganizowało dla młodzieży warsztaty oraz wycieczkę.

W poniedziałek, 28 stycznia młodzież wzięła udział w warsztatach ,,Wpływ gier planszowych, logicznych i towarzyskich na młodego człowieka”, dzięki którym dowiedziała się jak ogromny wpływ mają gry logiczne oraz kontakty i rozmowy z rówieśnikami. Spotkanie poprowadziła Halina Wasiluk, pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hajnówce. Po ciekawej i pouczającej prelekcji wszyscy chętnie zabrali się do wspólnego grania w gry planszowe.

Następnego dnia 29 stycznia trzydziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży pod opieką matuszki Marii Ackiewicz i ks. Jana Wołkowyckiego udała się do Białegostoku. Pierwszym punktem wyjazdu była katedra św. Mikołaja, gdzie został odprawiony molebień przy relikwiach św. męcz. młodzieńca Gabriela w intencji zebranych uczestników. Następnie grupa udała się na lodowisko, gdzie każdy mógł wykazać się umiejętnościami w jeździe na łyżwach. Zmęczenie dało znać o sobie po godzinnych aktywnościach na lodzie, dlatego ciepły posiłek był znakomitą okazją aby nabrać sił. Po czym młodzież udała się do kina na niezwykle wzruszający, ale szczęśliwie zakończony seans. Dzień pełen atrakcji szybko upłynął. Wieczorny powrót do rodzinnej Hajnówki młodzież przyjęła równie entuzjastycznie jak i całodzienne atrakcje.

za: www.orthodox.pl