III Niedziela Wielkiego Postu w hajnowskim soborze

W dniach 30-31.03 br Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł przewodniczył nabożeństwom III Niedzieli Wielkiego Postu. Podczas Całonocnego Czuwania pod koniec Wielkiej Doksologii Władyka Paweł wyniósł Św. Krzyż na środek świątyni, przed którym przy śpiewie troparionu : „Krestu Twojemu pokłaniajemsia Władyko.”  wierni kłaniali się z wielką czcią i wiarą. Krzyż, który znajduje się w hajnowskiej świątyni posiada cząsteczkę życiodajnego Krzyża, na którym umarł Zbawiciel. Jest to jedna z najbardziej czczonych relikwii w tejże cerkwi. W niedzielę były sprawowane dwie liturgie. Główną Boską Liturgię  celebrował Jego Ekscelencja Biskup Paweł,  podczas Nabożeństwa kazanie wygłosił ks.prot. Jerzy Charytoniuk. Na obu liturgiach wiele osób przystąpiło do sakramentu Eucharystii.

Zdjęcia: ks. Marek Jurczuk