Rekolekcje młodzieży diecezji Warszawsko-Bielskiej

W dniach 29-31 marca 2019 r w męskim Monasterze św. Dymitra z Tesalonik w Sakach odbyły się rekolekcje młodzieży Diecezji Warszawsko-Bielskiej.  W rekolekcjach liczny udział wzięło także Bractwo młodzieży prawosławnej z parafii Świętej Trójcy w Hajnówce. Czas, który młodzież spędziła w monasterze przepełniony był modlitwą, pracą  oraz duchowymi rozważaniami.

Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem. Młodzież miała możliwość zadawania pytań, na które odpowiadali ks. archimandryta Tymoteusz (Sawczuk) oraz ks. Paweł Sterlingow. Sobota rozpoczęła się  od Świętej Liturgii w Cerkwi św. Nektariusza, podczas której młodzież przystępowała do sakramentów Spowiedzi i Eucharystii. Po śniadaniu wszyscy przystąpili do prac na rzecz monasteru. Część młodzieży wraz z ks. Krzysztofem Kuderskim trudziła się przy układaniu drewna, natomiast pozostałe osoby pomagały w kuchni. Sobotni dzień zakończył się nabożeństwem całonocnego czuwania, podczas którego wyniesiony został Święty Krzyż do pokłonienia. Ostatnim dniem rekolekcji była niedziela, podczas której młodzież modliła się w głównej Cerkwi monasteru w trakcie Świętej Liturgii.

Wszyscy uczestnicy tegorocznych rekolekcji wrócili do swoich domów wzbogaceni  o duchowe doświadczenia oraz nowe znajomości.

Autor: ks. Krzysztof Kuderski

Zdjęcia: Autor.