Biskup Hajnowski przewodniczył rekolekcjom duchowieństwa w Dekanacie Narewskim

11 kwietnia br., z błogosławieństwa Jago Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski w cerkwi św. archanioła Michała w Trześciane odbyły się rekolekcje wielkopostne wraz z konferencją Dekanatu Narewskiego.

Tuż po godzinie 08.00 duchowieństwo przystąpiło do sakramentu spowiedzi. Następnie o godzinie 09.00 pod przewodnictwem biskupa hajnowskiego Pawła sprawowana była św. Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów. Kazanie wygłosił wikariusz parafii prawosławnej w Narwi, ks. prot. Bogumił Korniluk. Duchowny zwrócił szczególna uwagę na sakrament Spowiedzi i Eucharystii w życiu każdego chrześcijanina. Przypomniał, że jesteśmy pielgrzymami na tej ziemi, zaś celem naszego życia jest Królestwo Niebieskie. Każdy z nas stanie przed obliczem Stwórcy i odpowie za swe postępowanie.

Na zakończenie Liturgii ze słowem zwrócił się władyka Paweł, w którym podkreślił ważność przygotowania duchowego do spotkania naszego Stwórcy.

Po Liturgii rozpoczęła się dekanalna konferencja w trakcie której ks. mitrat Aleksander Wysocki wygłosił referat „Znaczenie postu w czasach współczesnych”. Opierając się na tekstach z Pisma Świętego, modlitwach liturgicznych oraz twórczości Ojców, autor zaakcentował znaczenie oraz ważność modlitwy i postu w życiu duchownych jak również każdego wiernego.

Następnie Jego Ekscelencja biskup Paweł odwiedził Dom Opieki w Trześciance, życząc pensjonariuszom spokojnego święta Zmartwychwstania Pańskiego. Na twarzach podopiecznych pojawiła się radość i wzruszenie. Hierarcha zapoznał się także z postępem prac w nowej części budynku.

Autor: ks. Marek Wasilewski

Zdjęcia: Autor.