Wielkopostne wykłady w Nowoberezowie

Okres wielkiego postu to okres zadumy nad swoim dotychczasowym życiem oraz wyrażenie chęci poprawy, zmiany. Odpowiadając na potrzeby duchowe parafian w Parafii Prawosławnej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie, a dokładniej w świetlicy wiejskiej odbywają się regularne spotkania tematyczne. Dotychczas odbyły się trzy takie spotkania.  Pierwszy referat pt: „Sekty i gusła jako realne zagrożenie czasów współczesnych” odbył się  17.03 w niedzielę Triumfu Prawosławia prelegentem był ks. Ignacy Szwec. Drugi Wykład pt: „Co powinien wiedzieć Prawosławny chrześcijan idąc do cekrwii” przedstawił dn. 24.03 ks. Jan Kazimiruk proboszcz parafii. Trzecią prelekcję pt:„ św. Łazarz a Zmartwychwstanie” dn. 7.04 wygłosiła przełożona Żeńskiego Domu Zakonnego w Zaleszanach Ihumenia Katarzyna. Wszystkie spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wiernych o czym świadczyła wypełniona po brzegi sala oraz liczne pytania od słuchaczy do prelegentów.

Parafia dziękuje referentom oraz słuchaczom za tak liczne przybycie zachęca jednocześnie do czynnego brania udziału w dalszych spotkaniach.

Autor: ks. Ignacy Szwec

Zdjęcia: Adrian Kazimiruk.