Wizyta Bractwa Młodzieży w Domu Miłosierdzia „Samarytanin” w Hajnówce

20  kwietnia 2019r. kiedy Cerkiew Prawosławna świętuje Sobotę Łazarza młodzież Bractwa Prawosławnego działająca przy Parafii Świętej Trójcy w Hajnówce udała się wraz ze swoim opiekunem Ks. Krzysztofem Kuderskim do Domu Miłosierdzia „Samarytanin”. Wizyta w Domu Miłosierdzia wśród mieszkańców wywołała wiele radości. Mieszkańcy Domu otrzymali prosforę ze Świętej Liturgii oraz upominki wielkanocne wykonane przez młodzież. Wszyscy zostali także pozdrowieni z nadchodzącymi Świętami Paschy Chrystusowej. Wizyta w „Samarytaninie” była okazją do rozmów z mieszkańcami. Niektórzy z nich  opowiedzieli przybyłej młodzieży o swoim życiu codziennym. Wizyta upłynęła w miłej atmosferze. Młodzież wyraziła chęć do kolejnych wizyt w Domu Miłosierdzia, podczas których będzie miała możliwość pomocy osobom starszym mieszkającym w „Samarytaninie”.

Autor: ks. Krzysztof Kuderski

Zdjęcia: Autor.