Letni wypoczynek dzieci z Hajnówki na Kaszubach

dav

Dzięki współpracy Parafii Prawosławnej p/w Świętej Trójcy w Hajnówce i hajnowskiego koła Bractwa Świętych Cyryla i Metodego oraz finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Hajnówka udało się po raz kolejny zorganizować letni wypoczynek dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Celem wakacyjnej wyprawy były tym razem Kaszuby, gdzie w malowniczej miejscowości Chmielno uczestnicy wycieczki wypoczywali w dniach 25 – 29 sierpnia 2019 r. W autokarowej wycieczce wzięły udział dzieci skupione wokół Małego Bractwa i Parafialnego Chóru Dziecięcego. Każdy dzień rozpoczynał się i kończył wspólną modlitwą. Piesze wędrówki, aktywny wypoczynek nad wodą, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych wypełniały kolejne dni. Nie było czasu na nudę. Bardzo ważną częścią wakacyjnego wyjazdu była wizyta w Gdańsku, gdzie w dniu święta Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy uczestniczyliśmy w Świętej Liturgii. Wielu  uczestników  letniego wyjazdu przystąpiła do Świętych Sakramentów Spowiedzi i Eucharystii.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Autor