Wizyta Arcybiskupa Chryzostoma w Białowieży

W dniu 12 października 2019 roku, białowieską parafię p/w Św. Mikołaja Cudotwórcy odwiedziła dwuosobowa delegacja Cerkwi Prawosławnej w Brazylii: Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Chryzostom, Arcybiskup Rio de Janeiro i Olinda – Recife, ordynariusz brazylijskiej diecezji znajdującej się w jurysdykcji Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz diakon Emmanuel Romero de Oliviera, którzy przybyli w towarzystwie Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Pawła, Biskupa Hajnowskiego.Wewnątrz świątyni proboszcz – ks. Sergiusz Korch przedstawił Jego Ekscelencji historię parafii oraz opowiedział o porcelanowym ikonostasie.. Po wysłuchaniu historii Jego Ekscelencja Chryzostom podziękował za przyjęcie, oraz możliwość wizyty w białowieskiej świątyni. Następnie delegacja udała się do Muzeum w Parku Białowieskim, gdzie zapoznali się z historią Białowieży. Kolejnym punktem było odwiedzenie miejscowego Rezerwatu Żubrów, po czym wizyta w Białowieży delegacji Cerkwi Prawosławnej w Brazylii została zakończona.

Autor: ks. Piotr Trockimczuk

Zdjęcia: Autor.