Biskup Hajnowski z wizytą w Prawosławnym Przedszkolu św. św. Cyryla i Metodego

sdr

W dniu 07-11-2019 r. w Prawosławnym Przedszkolu św. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce miała miejsce podniosła uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Chcąc wziąć udział w tym niezwykle ważnym wydarzeniu, przedszkole odwiedził Biskup Hajnowski Paweł. Władykę powitała delegacja sześciolatków wraz z Panią Dyrektor Anną Muskała. Przybyli goście wraz z rodzicami i opiekunami mieli przyjemność podziwiać część artystyczną w wykonaniu wszystkich przedszkolaków. Po jej zakończeniu nastąpił podniosły moment pasowania na przedszkolaka dwanaściorga dzieci rozpoczynających swoją przedszkolną edukację. Na koniec do dzieci i wszystkich zebranych zwrócił się ze słowem Biskup Paweł. Jego Ekscelencja wyraził słowa podziękowania, doceniając trud dzieci i ich nauczycielek w codziennej pracy. Życzył wszystkim, aby atmosfera drugiego domu, panująca w przedszkolu, nigdy się nie zmieniła. Wyraził nadzieję, iż z Bożą pomocą placówka w dalszym ciągu będzie się rozwijała, przynosząc chlubę Cerkwi Prawosławnej w Polsce.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Autor