Biskup Hajnowski przewodniczył rekolekcjom duchowieństwa w Dekanacie Siemiatyckim

W piątek 6 grudnia br., z błogosławieństwa Jago Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w Parafii Prawosławnej św. Dymitra Sołuńskiego w Żerczycach odbyły się rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Siemiatyckiego Diecezji Warszawsko – Bielskiej. O godzinie 7.00 rozpoczęła się spowiedź. Duchowni, jak również wierni żerczyckiej parafii, słuchając w skupieniu modlitw przed przyjęciem św. Eucharystii przystąpili do sakramentu spowiedzi. O godzinie 9.00 rozpoczęła się św. Liturgia, której przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. Po przeczytaniu Ewangelii kazanie wygłosił biskup Paweł. Hierarcha odniósł się do treści święta Wprowadzenia do świątyni Matki Bożej podkreślając, iż dzięki czystości duszy Maria była godna przebywania w najświętszym miejscu świątyni jerozolimskiej. Świątynia była miejscem, gdzie modlitwą i pracą służyła Bogu oraz ludziom. Ponieważ kapłan jest tym, który służy w świątyni, dokonuje świętych czynności i poprzez sakramenty udziela wiernym łaski Świętego Ducha, również powinien szczególnie dbać o czystość swego serca i być przykładem dla innych. Po zakończeniu Liturgii wszyscy wysłuchali modlitw dziękczynnych. Następnie głos zabrał dziekan siemiatycki ks. prot. Paweł Sterlingow, który podziękował władyce za celebrację św. Liturgii oraz wyraził wdzięczność ks. mitratowi Borysowi Domaradzkiemu i ks. mitrowi Eugeniuszowi Zabrockiemu za spowiedź duchowieństwa. Następnie biskup Paweł złożył życzenia wszystkim duchowym owocnego postu oraz błogosławionych świąt Narodzenia Chrystusa.

Autor: ks. Andrzej Stremkowski

Zdjęcia ks. Mirosław Demczuk