Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z wizytą w Domu Opieki „Samarytanin” w Hajnówce.

Uczniowie z kl. VIIa i VIIIa 16 stycznia 2020 r. odwiedzili mieszkańców Domu Opieki „Samarytanin” w Hajnówce. Jak nakazuje piękna tradycja chrześcijańska, w czasie świąt bożonarodzeniowych, pozdrawiamy się nawzajem, życzymy wszystkiego co najlepsze, obdarowujemy prezentami. Starsza młodzież z naszej szkoły z własnej inicjatywy postanowiła tę radosną świąteczną nowinę zanieść do osób starszych i samotnych. Było wiele wzruszeń, a nawet łez, wśród podopiecznych, jak również naszej młodzieży. Wielu mieszkańców domu pomocy wspominało swoją młodość, kolędowanie i świętowanie. Radość przekazana w formie kolęd dotarła do wszystkich pensjonariuszy i pracowników. Uczniowie, życząc wielu lat zdrowia, przekazali skromne upominki dla wszystkich i odśpiewali tradycyjne mnogaja leta. Po spotkaniu młodzież obdarowana została słodkościami, wzruszona deklarowała chęć przyszłej pomocy w domu opieki, co stało się najlepszą lekcją wolontariatu i wychowania młodego człowieka.

Autor i zdjęcia: Ks. Marek Maciuka