Poświęcenie nowych radiowozów policyjnych w Hajnówce

Dnia 17 stycznia 2020 roku w Powiatowej Komendzie  Policji w Hajnówce, odbyła się coroczna odprawa podsumowująca wyniki jednostki za 2019 r.  W odprawie  uczestniczyła kadra kierownicza hajnowskiej Komendy na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Hajnówce nadkom. Jakubem Ciulkin  oraz   naczelnicy wydziałów i zaproszeni goście. Na zakończenie spotkania wszyscy udali się na plac przy budynku komendy w celu poświęcenia dwóch nowych radiowozów które otrzymała hajnowska policja. Poświęcenia pojazdów dokonali duchowni  obu wyznań, powiatowi kapelani policji ksiądz prałat mgr Zbigniew Niemyjski i ks. mgr Jan Kazimiruk. „Służyć i bronić” to motto działania służb policyjnych, które mają za zadanie ochronę społeczeństwa i egzekwowanie przestrzegania prawa przez obywateli. Policjanci w swojej pracy narażeni są na różne trudne i niespodziewane sytuacje oraz zagrożenia. Poświęcenie pojazdów oraz wszystkich innych rzeczy, które służą człowiekowi w jego codziennym życiu zarówno rodzinnym  jak i zawodowym, jest aktem zawierzenia się Bogu, aktem złożenia w Bogu ufności i  jednocześnie jest prośbą skierowaną do Stwórcy, aby prowadził, strzegł i chronił człowieka oraz obdarzał go swoim błogosławieństwem.

Autor i zdjęcia: ks. Jan Kazimiruk