Choinka w parafii p/w św. Dymitra w Hajnówce

W niedzielę 2 lutego bieżącego roku, w hajnowskiej parafii p/w św. Dymitra odbyła się długo wyczekiwana przez najmłodszych zabawa choinkowa zorganizowana przez koło parafialne Bractwa Młodzieży Pawosławnej. Salę parafialną szybko wypełniły dzieci wraz z rodzicami oraz opiekunami. Imprezę zainicjował Proboszcz Parafii – ks. Jerzy Ackiewicz oraz opiekun bractwa ks. Jan Wołkowycki. Po powitaniu najmłodszych gości, przyszła pora na wspólną modlitwę oraz wysłuchanie kolęd w wykonaniu chóru dziecięcego naszej parafii. Wspólną zabawę poprowadziły wspaniałe animatorki. Umiejętnie zachęcały do wspólnego udziału w zabawach i licznych konkursach nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Zabawa integrowała rówieśników oraz zacieśniała więzi pomiędzy dziećmi, a ich opiekunami. Uroczystości towarzyszył słodki poczęstunek. Pomimo świetnej zabawy, kogoś brakowało na tegorocznej uroczystości – Mikołaja, na którego czekały z niecierpliwością dzieci. Po pojawieniu się najważniejszego gościa, radości nie było końca. Po wspólnej zabawie z Mikołajem, każde dziecko otrzymało od niego prezent. Uśmiech na twarzach najmłodszych był najlepszym podziękowaniem za trud włożony w organizację choinki.

Autor: Paulina Dmitruk

Zdjęcia: Natalia Sienkiewicz