Z postępu prac przy budowie Centrum Dekanalnego w Hajnówce.

Kolejny etap budowy Centrum Dekanalnego w Hajnówce został ukończony. W ostatnim czasie wykonano poddasze budynku, ściany działowe i kominy. Dwuspadowy dach o konstrukcji krokwiowej pokryty został dachówką ceramiczną. Częściowo wykonano stolarkę okienną. Centrum Dekanalne w Hajnówce jest inwestycją, która w przyszłości ma służyć społeczności dekanatu hajnowskiego. Zgodnie z projektem budynek będzie posiadał obszerną salę konferencyjną oraz szereg pomieszczeń, które będą mogły być wykorzystywane podczas Międzynarodowego Festiwalu „Hajnowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną”, wydarzeń towarzyszących oraz inicjatyw związanych z życiem parafii dekanatu hajnowskiego i naszego miasta. Budowa centrum dekanalnego nie wiąże się ze zmianą w dotychczasowej infrastrukturze parafii pw. św. Trójcy w Hajnówce.

Autor i zdjęcia: ks. Mariusz Jurczuk