Komunikat Kancelarii Metropolity.

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, Kancelaria Metropolity powiadamia, iż pomimo trudnej sytuacji, która wynikła w rezultacie epidemii koronawirusa, dzięki życzliwości i pomocy Władz Państwowych RP – Pana Prezydenta, Pana Premiera i Marszałka Województwa Podlaskiego, jutro w Wielką Sobotę, po raz jedenasty dostarczony zostanie samolotem z Jerozolimy do Polski św. Ogień, który zstępuje w Wielką Sobotę w Grobie Chrystusowym. Organizacją pielgrzymki  zajęło się powołane w bieżącym roku stowarzyszenie „Bractwo Świętego Ognia”. Przylot samolotu przewidziany jest 18 kwietnia br. w późnych godzinach wieczornych do Warszawy. Z lotniska św. Ogień przetransportowany zostanie do katedry metropolitalnej, gdzie wszyscy zainteresowani otrzymają go i będą mogli dostarczyć do swoich parafii. Świętym Ogniem możemy uświęcać nasze domy. Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski w imieniu Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, dziękuje Panu Prezydentowi, Panu Premierowi i Marszałkowi Województwa Podlaskiego za okazaną pomoc w dostarczeniu św. Ognia do Polski. Módlmy się aby św. Ogień ogarniał i oświecał naszą Ojczyznę. Bogu niech będzie chwała! Chrystus Zmartwychwstał! Christos Woskresie! Christos Anesti!

Autor: Kancelaria Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski