Pamięć św. proroka Eliasza w Nowokorninie

Drugiego sierpnia – w dzień pamięci św. proroka Eliasza – miały miejsce uroczyste nabożeństwa w kaplicy położonej na północnym krańcu wsi Nowokornino. Tradycyjnie już, uroczystości składały się z akatystu i Boskiej Liturgii. Nabożeństwa celebrował proboszcz nowoberezowskiej parafii ks. prot. Jan Kazimiruk. Ten słoneczny, niedzielny poranek zgromadził nie tylko mieszkańców wsi Nowokornino, ale także gości przybyłych z dalszych i bliższych okolic. Na koniec uroczystości, do zebranych z krótkim słowem zwrócił się ks. Jan, w którym odniósł się do słów niedzielnej Ewangelii i przybliżył zgromadzonym żywot św. proroka Eliasza. Mieszkańcom Nowokornina podziękował za przygotowanie i opiekę nad miejscową kaplicą.

Autor: Adrian Kazimiruk

Zdjęcia: Autor

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony parafii na facebook.com, gdzie można obejrzeć pełną relację fotograficzną.