Jubileuszowa piesza pielgrzymka z Hajnówki na św. Górę Grabarkę

Z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w dniu 15  sierpnia 2020 r., wyruszyła z Hajnówki XXX Piesza Pielgrzymka na Świętą  Górę Grabarkę. Po Świętej Liturgii i Molebniu celebrowanych w  cerkwi p/w Narodzenia św. Jana Chrzciciela,  pod duchową opieką proboszcza parafii, ks. mitrata Jana Romańczuka, pielgrzymi udali się w trzydniową drogę. Tegoroczna trasa wiodła pielgrzymów m. in. przez Jelonkę, Kleszczele, Rogacze i Nurzec.  Z modlitwą na ustach, z  wieloma intencjami w sercach i  krzyżami na swoich ramionach, pielgrzymi pokonali ponad 70 km. 17 sierpnia hajnowscy pątnicy dotarli na Świętą Górę Grabarkę, aby wziąć udział w uroczystościach święta Przemienienia Pańskiego.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Beata Betlejko, Katarzyna Klimiuk