Wizyta Biskupa Hajnowskiego Pawła w Domu Opieki Społecznej w Kożynie

W dniu 26 września 2020 r. Jego Ekscelencja, Biskup Hajnowski Paweł złożył wizytę w Prawosławnym Domu Opieki „Arka” w Kożynie. W czasie wizyty Jego Ekscelencja miał możliwość zapoznania się z aktualnym postępem prac remontowych. Główny zakres działania remontu obejmuje kompleksową zmianę dachu nad kuchnią, jadalnią i pralnią o powierzchni 500m2. Podczas wykonywanych robót uszczelniono dach, naprawiono kominy. Dalsze prace będą polegały na wykonaniu warstwy styropapy ocieplającej a jednocześnie zabezpieczającej dach przed wilgocią. Ponadto na bieżąco wykonywane są czynności konserwatorskie: wymiana opraw lamp i świetlówek w kuchni i stołówce oraz obróbka okien wewnątrz budynku. Do kuchni została zakupiona nowa kuchenka gazowa. Zastąpiła ona stary wieloletni piec, który był nie nadawał się do dalszego użytku. W czasie wizyty omówiono szczegóły związane z dalszymi pracami remontowymi. Jego Ekscelencja podziękował pracownikom Domu Opieki za  trud, który wkładają w swoją pracę, niosąc pomoc potrzebującemu człowiekowi. Biskup Paweł życzył wytrwałości oraz Bożego Błogosławieństwa w dalszych działaniach. Dyrekcja Domu Opieki „Arka” wyraża podziękowanie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia realizowanych przedsięwzięć.

Autor i zdjęcia: ks. Jerzy Klimiuk