Jubileusz absolwentów Prawosławnego Seminarium Duchownego rocznika 2000

W poniedziałek 02-11-2020 r. w Soborze św. Trójcy w Hajnówce miała miejsce uroczystość 20-lecia ukończenia nauki w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie przez alumnów studiujących w latach 1997 – 2000. Spotkanie rozpoczęła święta Liturgia, której przewodniczył Jego Ekscelencja, Najprzewielbniejszy Paweł, Biskup Hajnowski w asyście: ks. Andrzeja Bołbota, ks. Adama Stefanowicza, ks. Jarosława Ciełuszeckiego, ks. Marka Litwiniuka, ks. Marka Jurczuka oraz ks. protodiakona Łukasza Ignatowicza. Podczas nabożeństwa wznoszono modlitwy w intencji wszystkich absolwentów rocznika, wykładowców i wychowawców. Po zakończeniu św. Liturgii Biskup Paweł zwrócił się do zebranych ze słowami, w których podkreślił powagę posługi kapłańskiej. Nawiązując do słów przeczytanego podczas św. Liturgii fragmentu Ewangelii od św. Łukasza podkreślił, iż każdy człowiek, a zwłaszcza kapłan, powinien podążać za Chrystusem chroniąc w sercu Jego naukę. Wyraził radość, iż większość absolwentów rocznika przyjęła święcenia kapłańskie i niesie trud służąc dla dobra Cerkwi. Absolwenci złożyli podziękowania Jego Eminencji Metropolicie Sawie za udzielone błogosławieństwo na zorganizowanie jubileuszowego spotkania. Po nabożeństwie miała miejsce wspólna agapa, podczas której absolwenci dzielili się wspomnieniami z okresu edukacji w Seminarium oraz doświadczeniami związanymi z posługą duszpasterską.

Autor: ks. Marek Jurczuk

Zdjęcia: ks. Nikita Kazakiewicz