Podsumowanie konkursu plastycznego i warsztatów ikonograficznych w Dubinach

W niedzielę 18 października miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz podsumowanie warsztatów ikonograficzny zorganizowanych przez parafię prawosławną p/w Zaśnięcia NMP w Dubinach. Konkurs plastyczny pt. „ŚWIĘTEY MĘCZENNIK GABRIEL ZABŁUDOWSKI” zorganizowany został z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i Całej Polski w związku z 200. rocznicą kanonizacji i 300. rocznicą otwarcia relikwii św. męcz. Gabriela Zabłudowskiego. Konkurs skierowany był do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Na konkurs wpłynęło 45 prac w różnych kategoriach wiekowych z powiatu hajnowskiego i z Białegostoku. Organizatorami konkursu była Parafia Prawosławna p.w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach oraz doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej powiatu hajnowskiego. Konkurs mógł odbyć się dzięki realizacji zadań publicznych należących do powiatu hajnowskiego w sferze kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Nagrody ufundowała parafia prawosławna w Dubinach, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Hajnówce i wydawnictwo KatechezaOrth. W dniach 17 – 18 października 2020 r. prace konkursowe były wystawione w cerkwi parafialnej w Dubinach. W dniach 20 – 25 października 2020 r. wystawę można oglądać w Hajnowskim Domu Kultury.

Autor i zdjęcia: Gabriel Litwiniuk