Zaproszenie na wystawę pokonkursową „ŚWIĘTY MĘCZENNIK GABRIEL ZABŁUDOWSKI”

W dniach 20 – 25 października 2020 r., w Hajnowskim Domu Kultury, można podziwiać wystawę pokonkursową „Święty Męczennik Gabriel Zabłudowski”. Na wystawie wyeksponowanych zostało 45 prac poświęconych świętemu Gabrielowi. Konkurs zorganizowany został z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i Całej Polski, w związku z 200. rocznicą kanonizacji i 300. rocznicą otwarcia relikwii św. męcz. Gabriela Zabłudowskiego. Skierowany był do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Organizatorami konkursu była Parafia Prawosławna p/w Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach oraz doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej powiatu hajnowskiego. Konkurs mógł odbyć się dzięki realizacji zadań publicznych należących do Powiatu Hajnowskiego w sferze kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Nagrody ufundowało Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Hajnówce. W dniach 17 – 18 października prace konkursowe były prezentowane w cerkwi parafialnej w Dubinach. Od wtorku 20 października wystawę będzie można oglądać w Hajnowskim Domu Kultury.

Autor i zdjęcie: ks. Andrzej Busłowski