Pamięć św. Arcystratego Michała i Wszystkich św. Mocy Niebios

W dniu 21 listopada, zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, Cerkiew czci pamięć Świętych Arcystratego Michała i Wszystkich św. Mocy Niebios. Archanioł Michał jest niebiańskim opiekunem proboszcza parafii prawosławnej p/w św. Trójcy w Hajnówce, dziekana okręgu hajnowskiego, ks. mitrata Michała Niegierewicza. Jak co roku świąteczny dzień rozpoczął się od świętej Liturgii. Po zakończeniu nabożeństwa ze słowami świątecznych pozdrowień i życzeń, skierowanych do wszystkich solenizantów, zwrócił się Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. Następnie Jego Ekscelencja podkreślając liczne zasługi ks. Michała Niegierewicza życzył mu Bożego błogosławieństwa, zdrowia i sił w realizacji kolejnych celów.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: ks. Nikita Kazakiewicz