Ogłoszenie dotyczące konkursu recytatorskiego „Poezja źródeł”

Dnia 19 listopada (czwartek)  2020 r. w parafii prawosławnej p/w Zaśnięcia NMP w Dubinach odbędzie się podsumowanie  XV Jubileuszowych Spotkań z poezją w języku mniejszości narodowych „Poezja  Źródeł”- dziedzictwo kulturowe mniejszości narodowych w literaturze pięknej. Konkurs odbywa się z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Realizowany jest  w ramach projektu współfinansowanego ze środków budżetu województwa podlaskiego. Do Konkursu zgłosiło się 84 uczniów wszystkich typów szkół z terenu powiatu hajnowskiego, a także z Białegostoku, Lublina, Radomia, Kijowa (Ukraina), Wołkowyska (Białoruś). W bieżącym roku ze względu na sytuację epidemiczną Konkurs jest realizowany w formie zdalnej. Nagrania Laureatów zostaną wyemitowane na portalu cerkiew.pl (planowany termin 25-30 XI).

za: www.parafiadubiny.pl