Uroczysta św. Liturgia w Siemianówce

Dzień 17 stycznia 2021 r. był dniem szczególnym w parafii prawosławnej w Siemianówce. Boskiej Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł. Przed nabożeństwem czcigodnego hierarchę przywitał starosta cerkwi pan Eugeniusz Szymaniuk, a następnie proboszcz parafii ks. Walery Piotrowski. Po odczytaniu niedzielnej perykopy ewangelicznej do zebranych zwrócił się Jego Ekscelencja Biskup Paweł, wygłaszając kazanie nawiązujące do niedzielnej Ewangelii i zbliżającego się święta Chrztu Pańskiego. Po zakończeniu nabożeństwa Biskup Paweł podziękował wszystkim zebranym za wspólną modlitwę. Szczególne słowa podziękowań skierował do chórzystów pod dyrygenturą matuszki Barbary. W imieniu społeczności parafii prawosławnej w Siemianówce ks. proboszcz Walery Piotrowski podziękował Jego  Ekscelencji za przybycie i modlitwę.

Autor: ks. Walery Piotrowski

Zdjęcia: Jerzy Szymaniuk