Zaproszenie do udziału w XL Jubileuszowym Festiwalu „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”

Serdecznie zapraszamy chóry i zespoły muzyczne z naszego kraju i zagranicy do wzięcia udziału w XL Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej, który odbędzie się w terminie: 13-18 września 2021 r., w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce. Do uczestnictwa w Festiwalu mogą przystąpić artyści prezentujący muzykę cerkiewną w następujących kategoriach:

– chóry parafialne wiejskie
– chóry parafialne miejskie
– chóry dziecięco-młodzieżowe
– chóry akademickie
– chóry zawodowe
– chóry rodzinne
– inne chóry i zespoły muzyczne

Repertuar chóru powinien zawierać minimum 5 utworów liturgicznych, z zastrzeżeniem, że występ nie przekroczy 30 minut. Przesłuchania konkursowe chórów będą trwały trzy dni: 15 – 17 września. Prezentacje będzie oceniać międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Włodzimierza Wołosiuka. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy pamiątkowe. Organizator zapewnia udział w imprezach towarzyszących, noclegi i wyżywienie podczas pobytu w Hajnówce oraz opiekę wolontariuszy. Koszty dojazdu do miejsca organizacji chóry pokrywają ze środków własnych. Chóry, które wyrażają chęć udziału w wydarzeniu powinny przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres:

Stowarzyszenie Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej, ul. ks. Antoniego Dziewiatowskiego 15, 17-200 Hajnówka lub e-mail: festiwal@cerkiew.pl do dnia 15 maja 2021 r.

Wszelkich informacji udziela Biuro Festiwalu: ks. Nikita Kazakiewicz, tel. 607 886 931; fax +85 682 33 51, e-mail: festiwal@cerkiew.pl

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową zainteresowani odnajdą na oficjalnej stronie Festiwalu.

Za: www.festiwal.cerkiew.pl