„Dzień Dziecka i Rodzica” w parafii św. Trójcy w Hajnówce

W sobotnie przedpołudnie,12 – 06 – 2021 r., najmłodsi parafianie, ich rodzice i opiekunowie zebrali się przy hajnowskim soborze św. Trójcy, aby podzielić się radością święta Wniebowstąpienia Pańskiego, zintegrować się i odpocząć po trudzie cotygodniowej pracy i nauki. Okazją do tego był zorganizowany przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Hajnówce oraz Parafię Prawosławną p/w św. Trójcy w Hajnówce „Dzień Dziecka i Rodzica”. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Dalszą część zgromadzenia wypełniły gry, zabawy, poczęstunek oraz koncert chóru dziecięco młodzieżowego, prężnie działającego przy katedralnej, hajnowskiej świątyni. Następnego dnia, podczas pierwszej, niedzielnej św. Liturgii, tradycyjnie celebrowanej przy śpiewie ww. chóru, wzniesiono szczególne modlitwy dziękczynne wyrażające wdzięczność Bogu za udzielane dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i opiekunom błogosławieństwo i opiekę.

Autor i zdjęcia: Jurek Marczuk