Biskup hajnowski Paweł w warszawskiej świątyni Hagia Sophia

23 stycznia, w niedzielę po święcie Objawienia Pańskiego, po św. Liturgii w cerkwi Hagia Sophia na warszawskim Ursynowie odbył się koncert kolęd. Święta Liturgia, a także podniosła atmosfera kolędowania zebrała w murach miejscowej świątyni wielu wiernych, zarówno parafian jak i zaproszonych gości. Uroczystej św. Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja biskup hajnowski Paweł, któremu asystowało miejscowe duchowieństwo na czele z proboszczem ks. mitratem Adamem Siemieniukiem. Po czytaniu ewangelicznej perykopy ze słowem do wiernych zwrócił się ks. prot. Adam Magruk. Kaznodzieja podkreślił znaczenie św. Jana Chrzciciela w przygotowaniu ludzkości na przyjęcie nauki Mesjasza. Biskup Paweł, przekazując arcypasterskie błogosławieństwo Jego Eminencji metropolity Sawy, odniósł się do wyjątkowego okresu liturgicznego, płynącego ze świąt Narodzenia Chrystusa oraz Objawienia Pańskiego. Wyrazem tej radości jest m.in. wspólne śpiewanie kolęd, którymi również wychwalamy nowonarodzonego Zbawiciela – zaznaczył hierarcha. Podczas koncertu wystąpiły:

• Chór dziecięco-młodzieżowy Parafii Prawosławnej św. Hagia Sophia pod dyrekcją w/z Kseni Nestoruk
  • Chór Ethiopia Orthodox Tewahedo Mezmur
  • Chór kaplicy św. Grzegorza Peradze pod dyrekcją Anny Czerewackiej
  • Chór im. św. Romana Melodosa pod dyrekcją Bogdana Kuźmiuka

Na zakończenie proboszcz parafii podziękował chórom i wszystkim obecnym za wspólne kolędowanie.

Autor: ks. Piotr Nestoruk

Zdjęcia: Aleksandra Kipko