Hajnowskie Małe Bractwo odwiedziło Białystok

Zimowe wyjazdy hajnowskiego Małego Bractwa do Białegostoku odbywają się według pewnego schematu. Pierwszym i najważniejszym punktem wyprawy jest wspólna modlitwa w białostockim soborze Św. Mikołaja. Od jesieni do wiosny w tej właśnie cerkwi znajdują się relikwie św. młodzieńca Gabriela. Uczestnicy zimowej wyprawy mają możliwość pokłonić się im, oddając cześć swojemu niebiańskiemu opiekunowi. Po zakończonej modlitwie przychodzi czas na aktywne formy wypoczynku. Podczas wyjazdu zorganizowanego w dniu 03-02-2022 r. były nimi: Zabawa na lodowisku, „bitwa” na śnieżki, zwiedzanie ZOO oraz seans kinowy. Realizacja zimowego wypoczynku była możliwa dzięki dotacji udzielonej przez Urząd Miasta Hajnówka w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych – Akcja Zima 2022.”

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Anna Tokajuk, autor